menuordersearch
midales.ir

قوانین عمومی بسته سفر

قوانین عمومی بسته سفر

 
هشدار

هر یک از خدمات ممکن است شامل قوانینی فراتر از موارد ذیل باشد، که در قسمت "قوانین ویژه" مربوط به آن خدمات عنوان شده است

توجه

این قوانین مربوط به خدماتی است که از طریق سامانه میدالس قابلیت رزرو دارند و در مورد آگهی های درج شده در وبسایت صدق نمی کنند

تعریف :
خریدار : فردی است که شخصاً یا به نمایندگی از شخص یا اشخاص دیگر ، بسته سفر را از طریق وبسایت خریداری می نماید.
مسافر : فردی است که از بسته سفر استفاده می نماید.
1 - چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، برگزار کننده بسته سفر مجاز به ابطال آن می باشد و وجوه دریافتی حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از اعلام شماره حساب توسط خریدار ، توسط سامانه میدالس به خریدار مسترد خواهد شد.
تبصره : برگزار کننده بسته سفر موظف است در این خصوص حداقل 48 ساعت قبل از تاریخ حرکت موضوع را از طریق سامانه میدالس به اطلاع خریدار برساند  در غیر اینصورت برگزار کننده بسته سفر مسئول جبران خسارتهای احتمالی به خریدار خواهد بود و میدالس در این خصوص مسئولیتی ندارد.
2 - در صورت لغو خرید هر یک از بسته های سفر توسط خریدار ، مبلغ جريمه  مطابق جداول ذیل محاسبه و از وجوه دريافتی از خریدار کسر گرديده و مابقی ظرف مدت 48 ساعت  پس از اعلام شماره حساب توسط خریدار ، توسط سامانه میدالس به حساب وی واریز خواهد شد. لازم به ذکر است سامانه میدالس برای لغو (کنسل) نمودن رزرو هیچ سهمی را تحت عنوان کارمزد، عوارض و غیره از خریداران محترم دریافت نمی نماید.
جریمه کنسلی بسته های سفر داخلی
بسته های سفر عادیبسته های سفر نوروزی*
زمان ابطال توسط خریداردرصد جریمهزمان ابطال توسط خریداردرصد جریمه
از زمان ثبت‌نام تا 15 روز قبل از سفرصفر درصداز زمان ثبت‌نام تا 30 روز قبل از سفرصفر درصد
از 14 تا 7 روز قبل از سفر20%از 29 تا 25 روز قبل از سفر30%
از 6 تا 4 روز قبل از سفر40%از 24 تا 21 روز قبل از سفر35%
از 3 تا 1 روز قبل از سفر60%از 20 تا 11 روز قبل از سفر40%
از 24 تا 12 ساعت قبل از سفر70%از 10 تا 4 روز قبل از سفر60%
از 12 ساعت قبل و یا عدم حضور در سفر90%از 3 روز قبل و یا عدم حضور در سفر100%
 
 
جریمه کنسلی بسته های سفر خارجی
بسته های سفر عادیبسته های سفر نوروزی*
زمان ابطال توسط خریداردرصد جریمهزمان ابطال توسط خریداردرصد جریمه
از زمان ثبت نام تا 45 روز قبل از سفرصفر درصداز زمان ثبت نام تا 45 روز قبل از سفرصفر درصد
از 44 تا 30 روز قبل از سفر20%از 44 تا 30 روز قبل از سفر30%
از 29 تا 21 روز قبل از سفر30%از 29 تا 21 روز قبل از سفر40%
از 20 تا 3 روز قبل از سفر70%از 20 تا 7 روز قبل سفر70%
از 2 روز قبل و یا عدم حضور در سفر90%از 6 روز قبل و یا عدم حضور در سفر100%
 
* بسته های سفر نوروزی ، بسته های سفری هستند که در فاصله زمانی 25 اسفند لغایت 15 فروردین سال بعد برگزار می‌گردد.
تبصره 1 : در صورت چارتر بودن محل اقامت، بلیت هواپیما یا قطار، مبلغ مسترد نخواهد شد.
تبصره 2 : جریمه ابطال سفرهای یکروزه تا 48 ساعت قبل از سفر شامل 70% مبلغ تور و از آن پس هیچ وجهی مسترد نخواهد شد.
تبصره 3 : در صورتیکه خریدار اعلام انصراف خود را کمتر از 12 ساعت قبل از برگزاری بسته سفر اعلام کند یا در صورت عدم حضور، هزینه وعده های غذایی داخل رستوران که جزو خدمات بسته سفر بوده ، به خریدار عودت خواهد شد.
3 - در طول سفر، امکان دیر یا زود شدن ساعات صرف غذا، خواب و استراحت، کم و زیاد شدن طول راه ها در روز و شب (با وسیله نقلیه و یا در راه پیمایی ها) در شرایط نامساعد آب و هوایی، محیطی، محلی و یا حوادث غیر مترقبه وجود دارد.
4 - در صورتی که مقامات انتظامی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده برگزار کننده بسته سفر نخواهد بود.
تبصره : هرگاه مقامات انتظامی یا مسئولین محلی، به هر دلیل از ورود گروه به منطقه جلوگیری به عمل آورند، نماینده برگزار کننده بسته سفر ( راهنما ) در صورت داشتن زمان لازم، مجاز  به جابجایی سفر بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
5 - در صورت بروز هرگونه اخلال، مزاحمت، اعمال خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط مسافر، راهنما مکلف است ضمن گزارش مراتب به برگزار کننده بسته سفر ، بر حسب مورد، تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.
6 - در صورت بروز هرگونه اختلاف بین برگزار کننده بسته سفر و مسافر ، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرجع رسیدگی بوده و آراء صادره برای طرفین لازم الاجرا خواهد بود.
7 - در صورت اقامت در هتل ، قیمت هر سفر براساس اتاق دو نفره تنظیم گردیده و مسافرین انفرادی به هنگام ثبت نام مشمول مقررات و نرخ استفاده از اتاق یک نفره می باشند.
تبصره 1 : در اتاق های دو تخته، تخت سوم از نوع سفری و یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می شود.
تبصره 2 : ساعات تحویل اتاق های هتل به هنگام ورود ساعت 14 و تخلیه آن ساعت 11 می باشد.
تبصره 3 : در اقامتگاه های بومی یا محیط های طبیعی غیر از هتل (کمپ، کلبه، خانه محلی، خانه محلی تجهیز شده) شرایط اقامت بر اساس ضوابط حاکم بر تاسیسات اقامتی مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و امکان استفاده از چادر یا اتاق اختصاصی برای مسافر وجود ندارد. همچنین زمان لازم برای برپایی کمپ و جمع آوری آن مورد قبول مسافر می باشد.
8 - مسافر یا نماینده ایشان ( خریدار ) موظف است در هنگام ثبت نام، مشخصات فردی مسافر و همراهان را بطور صحیح و کامل ذکر نماید. بدیهی است هرگونه مغایرتی که در ثبت مشخصات مسافر صورت گیرد متوجه نماینده و مسافر بوده و سامانه و برگزار کننده بسته سفر در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با آن مسافر نخواهند داشت.
9 - درخصوص ثبت نام گروهی، فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافرین اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به وبسایت جهت هرگونه پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشد و سایر مسافرین در این خصوص مجاز نمی باشند. همچنین فرد ثبت نام کننده به عنوان نماینده، موظف است اطلاعات سفر را به سایر مسافرین انتقال دهد.
10 - رعایت شئونات اسلامی با عنایت به اصل حجاب و عفاف، در طول سفر از سوی مسافر و عوامل اجرایی برگزار کننده بسته سفر الزامی است.
11 - مسافر موظف به احترام به آداب و رسوم و رعایت هنجارهای جامعه میزبان و عرف حاکم بر منطقه می باشد و در این زمینه باید به توصیه های راهنمای سفر عمل نماید.
12 - همراه داشتن شناسنامه عکس دار  و  کارت ملی برای تمامی سفر‌ها الزامی است. با توجه به اینکه برگزار کننده بسته سفر در ابتدای سفر نسبت به احراز هویت مسافرین  اقدام نموده و از حضور مسافرین ثبت نام نشده جلوگیری به عمل می آورد ، مسئولیت عدم تطابق اطلاعات اظهار شده هنگام ثبت نام با مدارک مثبته به عهده مسافر و نماینده وی ( خریدار ) است.
13 - مسافر موظف است در ساعات اعلام شده در برنامه های گشت شرکت نموده و در صورت عدم حضور به موقع هنگام حرکت گشت، شخصاً متعهد قبول مشکلات احتمالی و پرداخت هزینه‌های مربوطه جهت پیوستن به گروه و ادامه برنامه گشت خواهد بود و برگزار کننده بسته سفر هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.
14 - هرگونه هزینه و خسارت در طول سفر که به دلایل تبعیت نکردن از دستورات راهنما، گشت های خارج از خدمات برگزار کننده بسته سفر و یا عدم استفاده از لوازم ضروری شخصی هر سفر (مندرج در مشخصات بسته سفر) به وجود آید تماماً متوجه مسافر خواهد بود.
15 - مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
16 - در صورت افزایش و یا تغییر نرخ حاصله در قیمت سفر اعم از افزایش نرخ بلیط، هتل و یا سایر خدمات، با ارائه مدرک مستند از سوی برگزار کننده بسته سفر ، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به برگزار کننده بسته سفر می‌باشد.
17 - چنانچه برگزار کننده بسته سفر مجبور شود در اثر شرایط غیر قابل پیش بینی طبیعی و محیطی بخشی از گشت را ابطال کرده و خارج از چهارچوب اعلام شده در برنامه سفر نسبت به رزرو هتل یا کرایه وسایل نقلیه یا هرگونه عمل لازم در راستای اجرای سفر اقدام کند، مسافر موظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده به برگزار کننده بسته سفر است.
18 - کلیه هزینه های خارج از برنامه به عهده مسافر می باشد.
19 - امضای قرارداد یا خرید تور به صورت الکترونیک  از طرف مسافر یا نماینده وی ، به منزله مطالعه دقیق مشخصات و قوانین عمومی و ویژه بسته سفر، قوانین وبسایت میدالس ، آگاهی کامل از مفاد قرارداد ، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از عدم توجه به مفاد این دستورالعمل متوجه مسافر ونماینده وی خواهد بود.
تبصره : هر بسته سفر ممکن است دارای قوانین ویژه ای فراتر از قوانین عمومی باشد که در هنگام رزرو به اطلاع خریدار رسیده است و مورد قبول وی و همراهان می باشد.
20 - مسئولیت مراقبت از فرزندان و حفظ اموال و مدارک شخصی در تمام طول سفر به عهده مسافر بوده و در این خصوص هیچ مسئولیتی متوجه راهنما و برگزار کننده بسته سفر نخواهد بود.
21 - مسافر یا نماینده ایشان موظف است بر اساس سطح توانایی جسمی خود و همراهان در تور متناسب با سختی سفر ، ثبت نام نماید و همچنین در صورت مصرف هرگونه داروی تجویز شده از سوی پزشک و یا استفاده از تجهیزات پزشکی خاص ، آنها را در طول سفر همراه داشته باشد و می بایست راهنمای سفر خود را از این موضوع مطلع سازد.
تبصره : هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

 
logo-samandehi
telegraminstagram
شرکت سازنده